Συνολικά Αποτελέσματα Δήμου 2010 (Αναλυτικά)

ekloges___1

Το τελικό αποτέλεσμα του Α΄γύρου για το διευρυμένο Δήμο του  Γεωργίου Καραϊσκάκη

Προβάδισμα πήρε ο συνδυασμός του Δημήτρη Γαλλίκα με 3.526 ψήφους (48,26%) και 5 έδρες, ακολουθεί ο συνδυασμός του Μιχάλη Γκούζια με 3.073 ψήφους (42,06%) με 5 έδρες και τέλος ο συνδυασμός του Νίκου Τσιούνη με 708 ψήφους (9,69%) και 1 έδρα στο Δημοτικό Συμβούλιο.

Η αποχή και στα 35 εκλογικά τμήματα ήταν 38,24%.

Δείτε αναλυτικά τον παρακάτω πίνακα.

 

Ε.Τ. Περιοχή Εγγεγρα/μμένοι Ψήφισαν Άκυρα/Λευκά Έγκυρα Συνδυασμοί
Γαλλίκας Δημήτριος Γκούζιας Μιχαήλ Τσιούνης Νικόλαος

Σύνολο Δήμου 12.350 7.627 268/52 7.307 3.526 48,26% 3.073 42,06% 708 9,69%
Δημοτική Ενότητα Γεωργίου Καραϊσκάκη
110 Α' Διασέλλου (Παναγιά) 357 204 6/2 196 78 39,80% 52 26,53% 66 33,67%
111 Β' Διασέλλου (Παναγιά) 356 228 9/0 219 85 38,81% 94 42,92% 40 18,26%
112 Γ' Διασέλλου (Παναγιά) 354 247 5/3 239 93 38,91% 109 45,61% 37 15,48%
113 Α' Δημαριού 325 180 6/5 169 41 24,26% 114 67,46% 14 8,28%
114 Β' Δημαριού (Παλαιοχωράκι) 222 151 4/1 146 11 7,53% 111 76,03% 24 16,44%
115 Α' Κλειδίου 457 252 12/2 238 59 24,79% 158 66,39% 21 8,82%
116 Β' Κλειδίου (Περδικορράχη) 398 257 11/1 245 134 54,69% 107 43,67% 4 1,63%
117 Γ' Κλειδίου (Χελώνα) 245 124 7/1 116 45 38,79% 58 50,00% 13 11,21%
118 Α' Άνω Πέτρας 365 254 13/2 239 40 16,74% 34 14,23% 165 69,04%
119 Β' Άνω Πέτρας 363 264 10/3 251 44 17,53% 41 16,33% 166 66,14%
120 Α' Σκουληκαριάς 323 204 3/1 200 90 45,00% 105 52,50% 5 2,50%
121 Β' Σκουληκαριάς 328 180 12/0 168 67 39,88% 96 57,14% 5 2,98%
122 Β' Σκουληκαριάς (Γιαννιώτι) 220 154 2/0 152 75 49,34% 76 50,00% 1 0,66%
Σύνολο 4.313 2.699 100/21 2.578 862 33,44% 1.155 44,80% 561 21,76%
Δημοτική Ενότητα Ηρακλείας
123 Α' Άνω Καλεντίνης 394 254 9/4 241 142 58,92% 92 38,17% 7 2,90%
124 Β' Άνω Καλεντίνης 382 211 8/1 202 101 50,00% 90 44,55% 11 5,45%
125 Γ' Άνω Καλεντίνης 395 230 13/1 216 126 58,33% 87 40,28% 3 1,39%
126 Α' Βελεντζικού 424 295 6/1 288 159 55,21% 125 43,40% 4 1,39%
127 Α' Διχομοιρίου 295 192 3/0 189 71 37,57% 104 55,03%
14 7,41%
128 Β' Διχομοιρίου 269 156 7/1 148 54 36,49% 87 58,78% 7 4,73%
129 Γ' Διχομοιρίου (Ξηρόκαμπος) 298 183 10/4 169 88 52,07% 72 42,60% 9 5,33%
130 Α' Ρετσιανών 305 182 8/6 168 87 51,79% 79 47,02% 2 1,19%
Σύνολο 2.762 1.703 64/18 1.621 828 51,08% 736 45,40% 57 3,52%
Δημοτική Ενότητα Τετραφυλλίας
131 Α' Αστροχωρίου 467 295 11/0 284 179 63,03% 100 35,21% 5 1,76%
132 Α' Ελάτης 459 256 5/0 251 161 64,14% 88 35,06% 1 0,80%
133 Α΄Καστανέας 307 206 1/0 205 96 46,83% 107 52,20% 2 0,98%
134 Β' Καστανέας 296 219 2/0 217 97 44,70% 118 54,38% 2 0,92%
135 Α' Μεγαλόχαρης 394 211 6/3 202 112 55,45% 72 35,64% 18 8,91%
136 Α' Μεγαλόχαρης 373 244 17/0 227 150 66,08% 58 25,55% 19 8,37%
137 Α' Μεσοπύργου 408 232 12/0 220 148 67,27% 68 30,91% 4 1,82%
138 Β' Μεσοπύργου 436 266 9/5 252 186 73,81% 58 23,02% 8 3,17%
139 Α' Μηλιανών 345 232 2/0 230 145 63,04% 82 35,65% 3 1,30%
140 Β' Μηλιανών 368 236 8/0 228 144 63,16%
82 35,96%
2 0,88%
141 Α' Πηγών 326 186 5/2 179 80 44,69% 94 52,51% 5 2,79%
142 Β' Πηγών 307 178 10/2 166 113 68,07% 44 26,51% 9 5,42%
143 Γ' Πηγών (Μηλέα) 394 243 5/1 237 124 52,32% 112 47,26% 1 0,42%
144 Δ' Πηγών (Μηλέα) 395 221 11/0 210 101 48,10% 99 47,14% 10 4,76%
Σύνολο 5.275 3.225 104/13 3.108 1.836 59,07% 1.182 38,03% 90 2,90%

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων

Συνδυασμός : ΡΑΔΟΒΥΖΙΝΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ - ΓΑΛΛΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

(Τα αποτελέσματα αφορούν 34 ET επί συνόλου 35)
1 ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 551
2 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 547
3 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 518
4 ΚΑΛΟΧΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 476
5 ΣΑΚΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 461
6 ΤΣΟΧΑΝΤΑΡΗ - ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΤΡΙΑΔΑ 436
7 ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 423
8 ΠΛΑΚΟΥΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 409
9 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 394
10 ΚΟΝΤΟΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 375
11 ΣΤΟΥΚΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 369
12 ΓΑΛΥΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 362
13 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 342
14 ΚΛΑΓΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 339
15 ΛΑΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 313
16 ΜΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ 308
17 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 290
18 ΓΑΛΥΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 277
19 ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 251
20 ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 237
21 ΚΑΠΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 227
22 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 210
23 ΚΑΡΑΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 208
24 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΗ 199
25 ΠΛΑΚΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 191
26 ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 191
27 ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 157
28 ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ ΛΑΚΗΣ 149
29 ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΗ 127
30 ΜΠΙΖΕΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 117
31 ΧΟΥΣΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 105
32 ΜΑΜΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 37
33 ΜΠΟΥΡΑ-ΚΟΛΟΒΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 21

Συνδυασμός: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ - ΓΚΟΥΖΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

(Τα αποτελέσματα αφορούν 34 ET επί συνόλου 35)
1 ΤΑΠΡΑΝΤΖΗ - ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) 564
2 ΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 449
3 ΜΠΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 443
4 ΝΑΚΟΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ 415
5 ΣΟΦΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 408
6 ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 368
7 ΤΡΟΥΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 342
8 ΚΑΡΑΜΠΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 341
9 ΚΟΥΡΤΕΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 328
10 ΚΟΥΤΣΟΚΕΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 286
11 ΜΑΛΙΣΙΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 281
12 ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 280
13 ΖΑΧΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 279
14 ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 273
15 ΧΟΥΣΟΥ ΟΛΓΑ 257
16 ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 240
17 ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 231
18 ΨΥΛΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 226
19 ΚΛΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 219
20 ΛΑΚΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 215
21 ΚΛΑΓΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ 208
22 ΚΛΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 207
23 ΤΣΙΟΥΤΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 189
24 ΜΑΛΛΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 172
25 ΦΛΩΡΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 170
26 ΓΕΡΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 163
27 ΠΑΛΑΙΟΔΗΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 162
28 ΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 150
29 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΚΟΣ 127
30 ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ -ΤΣΙΑΚΑΝΙΚΑ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΑ) 100
31 ΚΟΛΟΒΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 86
32 ΛΑΒΔΑΡΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 62
33 ΝΤΟΥΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 59

Συνδυασμός: ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ - ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

(Τα αποτελέσματα αφορούν 33 ET επί συνόλου 35)
1 ΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 266
2 ΧΗΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 224
3 ΚΟΥΡΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 147
4 ΝΑΣΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 140
5 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 139
6 ΤΑΤΣΗΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ 131
7 ΒΑΡΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 117
8 ΝΑΣΙΟΥ ΣΟΦΙΑ 113
9 ΤΑΤΣΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 92
10 ΓΑΛΥΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 60
11 ΡΟΥΣΣΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 56
12 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 55
13 ΜΠΟΛΟΒΙΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 52
14 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 42
15 ΝΙΚΟΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 40
16 ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 33
17 ΚΩΤΣΙΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 30
18 ΤΣΙΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ 29
19 ΤΑΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 28
20 ΠΡΙΟΒΟΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19
21 ΚΑΡΑΜΠΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 19
22 ΚΛΑΓΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 18
23 ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 16
24 ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11
25 ΔΙΓΚΑ ΕΥΤΥΧΙΑ 10
26 ΤΣΑΛΙΚΙΔΗ ΒΕΡΟΝΙΚΗ 7
27 ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4
28 ΛΑΛΑΣ ΦΙΛΙΠΠΑΣ 4
29 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ 0