• Αρχική
  • Επικαιρότητα
  • Τελευταία Νέα
  • Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι Δήμαρχοι και Δημοτικοί Σύμβουλοι στον Δήμο Γ. Καραϊσκάκη

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι Δήμαρχοι και Δημοτικοί Σύμβουλοι στον Δήμο Γ. Καραϊσκάκη

Το xelwna.gr σας παρουσιάζει τους υποψήφιους δημάρχους και δημοτικούς συμβούλους για τον Δήμο Γ. Καραϊσκάκη, σχεδόν δύο εβδομάδες πριν από την εκλογική αναμέτρηση της 26ης Μαϊου 2019.

1) ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ

Ανεξάρτητη Ενωτική Δημοτική Κίνηση Δήμου Γεωργίου Καραϊσκάκη

Υποψήφιος Δήμαρχος: Περικλής Μίγδος (Καθηγητής Φυσικής Αγωγής) ΝΥΝ ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

1) Γαλύφα Μαρία του Αθανασίου (Απόφοιτη Τηλεπληροφορικής)

2) Γώγου Παρασκευή του Κωνσταντίνου (Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε.)

3) Δήμου Ειρήνη (Ρένα) του Γεωργίου (Δημ.Υπάλληλος)

4) Καλαμπόκης Παναγιώτης του Νικολάου (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

5) Κωστάκης Ευάγγελος του Ιωάννη (Συντ/χος Αστ/κός)

6) Μίγδος Νικόλαος του Δημητρίου (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

7) Μπολοβίνας Θωμάς του Ηλία (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

8). Πέτσα Χαρίκλεια του Βασιλείου (Οικιακά)

9) Ράμμου Αναστασία (Νατάσα) του Παναγιώτη (Απόφ. Διοίκησης και Διαχείρισης Έργων)

10) Σοφούρης Νικόλαος του Σπυρίδων (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

11) Φελέκης Παναγιώτης του Σπυρίδων (Πυροσβέστης)

12) Χήτας Βασίλειος του Ευαγγέλου (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

1) Καμπέρη Ιλιάδα του Γεωργίου (Δικαστικός υπάλληλος)

2) Καυκιάς Δημοσθένης του Ανδρέα (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

3) Κλάγκος Γεώργιος του Σπυρίδων (Υπάλληλος ΔΕΗ)

4) Κλάγκου Ηλέκτρα του Κωνσταντίνου (Πτυχιούχος Κλασικής Φιλολογίας)

5) Κομπογιάννη Γεωργία του Γεωργίου (Απόφ.τμ. Πληροφορικής και Διοίκησης)

6) Κουτσαλάρας Παναγιώτης του Χρήστου (Οικοδόμος)

7) Πλακούτσης Παναγιώτης του Λάμπρου (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

8). Τσαούσης Αντώνιος του Χρήστου (Αστυνομικός)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

1) Αντωνάκης Αιμίλιος του Ηλία (Στέλεχος Υπουργείου Οικονομικών ΣΔΟΕ)

2) Γιαννούχος Βάγιας του Ευαγγέλου (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

3) Γρίβας Νικόλαος του Κωνσταντίνου (Συντ/χος Δημ.Υπάλληλος)

4) Δασκάλου (Σακκά) Γιαννούλα του Παύλου (Ελεύθ.Επαγγελματίας)

5) Κόκκα Σοφία του Ευαγγέλου (Υπάλληλος Γ.Ν. Άρτας)

6) Κουρτέσας Γεώργιος του Λάμπρου (Πολιτικός Μηχανικός και Οικονομολόγος - Πρόεδρος Ομοσπονδίας Ραδοβυζινών Άρτας)

7) Κουφούλης Νικόλαος του Αθανασίου (Συντ/χος Ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων)

8). Λάππα Βασιλική του Ιωάννη (Ελεύθ.Επαγγελματίας)

9) Λιόλιου Αικατερίνη του Ηλία (Ιατρός Μικροβιολόγος - Βιοπαθολόγος)

10) Ντίκας Λεωνίδας του Σεραφείμ (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

11) Τζουμανίκας Χρήστος του Γεωργίου (Εφοριακός υπάλληλος)

12) Τσιούτσιου Ιωάννα του Θεοφάνη (Ιδιωτική υπάλληλος)


2) ΡΑΔΟΒΥΖΙΝΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Υποψήφιος Δήμαρχος: Κώστας Καρακώστας (Πολιτικός Μηχανικός) πρώην Δήμαρχος Ηρακλείας

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

ΑΣΠΡΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΓΑΛΥΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΜΑΜΜΟΥ ΤΡΙΜΠΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΜΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΠΗΤΤΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΑΤΣΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι: 

ΓΑΛΥΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΚΑΝΙΑΤΣΑ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΚΙΩΝΗ ΧΡΥΣΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΝΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΕΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΛΑΚΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΑΚΗ
ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΣΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΡΕΒΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
ΚΟΣΣΥΒΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΑΡΙΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΜΠΑΦΑΤΑΚΗ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΕΥΗ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΑ) ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
ΦΩΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΨΥΛΛΙΑ ΦΙΛΙΩ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ


3) ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

στηρίζεται από το ΚΚΕ

Υποψήφιος Δήμαρχος: ΚΑΤΣΑΡΟΣ - ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Θωμά

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

1). ΔΗΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Παντελή

2). ΚΑΤΣΑΡΟΥ – ΜΑΡΚΟΥ ΛΟΥΚΙΑ του Αντωνίου

3). ΚΟΛΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του Αποστόλου

4). ΚΟΥΡΕΛΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Αλεξάνδρου

5). ΜΙΧΑΛΗ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου

6). ΤΑΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Σοφοκλή

7). ΤΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Παντελή

8). ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φωτίου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

1). ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Ευθυμίου

2). ΚΩΤΣΙΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ηλία

3). ΜΑΛΤΕΖΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

4). ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θωμά

5). ΤΡΟΚΑ ΕΝΤΡΙ του Αστρίτ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

1). ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Βασιλείου

2). ΖΙΩΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου

3). ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

4). ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑ ΤΑΡΣΙΤΣΑ του Θεοχάρη

5). ΚΟΡΤΕΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Λάμπρου

6). ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Ευάγγελου

7). ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

8). ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Βασιλείου

ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ 1). ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αχιλλέα 2). ΚΟΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αποστόλου 3). ΚΟΥΡΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αλεξάνδρου 4). ΝΙΚΟΛΟΥ - ΓΙΑΝΝΟΥ ΚΛΕΟΝΙΚΗ του Τηλέμαχου 5). ΤΑΤΣΗΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ του Ιωάννη